10 sposobów na to, jak sprawić, by rozumienie języka portugalskiego było mniej uciążliwe

Jeśli zauważyłeś, że Twój portugalski stał się nieco trudny do zrozumienia, nie jesteś sam. Wiele osób posługujących się językiem obcym ma z nim problemy. Nie chodzi jednak o to, że nie można nauczyć się żadnego języka; trzeba tylko wiedzieć, jak sprawić, by rozumienie portugalskiego było mniej uciążliwe.

Poniższe wskazówki pomogą Ci sprawić, by rozumienie języka portugalskiego było mniej bolesne:

Używaj krótkich zdań

Nie martw się, jeżeli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w języku portugalskim, możesz używać krótkich zdań, aby jego rozumienie było mniej bolesne. Używaj krótkich zdań, kiedy rozmawiasz z ludźmi wokół Ciebie.

Ćwicz więcej

Aby ułatwić sobie rozumienie języka portugalskiego, należy regularnie ćwiczyć. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, twój mózg z łatwością zapamięta słowa.

Kontaktuj się z rodzimymi użytkownikami języka

Nie czekaj, aż twój portugalski stanie się doskonały, ponieważ musisz zacząć mówić po portugalsku jak najszybciej. Należy nawiązać kontakt z native speakerami i poprosić ich o wyjaśnienie niezrozumiałych dla nas kwestii. Można też nawiązać kontakt z osobami, które biegle posługują się tym językiem. Będą one w stanie zrozumieć Twój portugalski bez żadnych problemów.

Przygotuj pytania

Kolejną wskazówką jest przygotowanie pytań, zanim zaczniesz mówić po portugalsku. Jeżeli będziesz miał przygotowane pytania, wtedy zrozumienie języka będzie bardzo łatwe.

Nawiąż kontakt z tubylcami

Jeśli nie jesteś w stanie nawiązać kontaktu z native speakerami, możesz skontaktować się z tubylcami. Istnieją różne strony internetowe oferujące lekcje portugalskiego. Można też spróbować kursów językowych online. Pomogą one w doskonaleniu znajomości języka.

Mów powoli

Jeżeli obawiasz się, że ludzie mogą pomyśleć, że masz jakiś problem, powinieneś mówić powoli i wyraźnie. Dzięki temu będziesz brzmiał pewnie, a ludzie będą szanować Twój język.

Używaj właściwego akcentu

Nie należy używać akcentu typowego dla danego regionu. Zamiast tego należy przyjąć akcent osoby, z którą się rozmawia.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą w zrozumieniu języka portugalskiego. Jeśli nadal masz trudności z opanowaniem języka portugalskiego, przeczytaj artykuł Jak poprawić swój angielski dla początkujących.