10 zabawnych sposobów na prowadzenie rozmów po włosku

Zastanawiasz się nad nauką języka włoskiego? Jeśli tak, to nie martw się, ponieważ nauka języka nie jest trudna. W rzeczywistości jest to najłatwiejsze zadanie ze wszystkich. Największą przeszkodą w nauce języka jest to, że nie można z nikim rozmawiać bez znajomości języka. Jeśli więc naprawdę chcesz się nauczyć języka, musisz ćwiczyć i ćwiczyć.

Teraz, kiedy już wiesz, że nauka języka nie jest skomplikowanym procesem, problem leży po stronie osób, które nie potrafią dobrze mówić. Jeśli masz dobre umiejętności mówienia, to nauka języka nie będzie problemem.

Jeśli jednak masz słabe umiejętności mówienia, sytuacja staje się trudniejsza, ponieważ nie możesz rozmawiać z żadnym obcokrajowcem, nie znając języka. Dlatego właśnie omówimy tutaj sposoby prowadzenia konwersacji po włosku.

10 zabawnych sposobów na prowadzenie rozmów po włosku

1. Zadawanie pytań

Istnieją pewne słowa, które możesz zadać w rozmowie, i możesz zadać pytanie, mówiąc coś w stylu “Jak masz na imię?” lub “Co robisz?”.

2. Mówić o sobie

Rozmowę można nawiązać, opowiadając o sobie. Można rozpocząć rozmowę, pytając kogoś o siebie. Można również rozpocząć rozmowę, pytając o rzeczy, które się lubi. Na przykład można zapytać o miejsce, w którym się mieszka, miasto, w którym się mieszka, kraj, w którym się mieszka, ulubiony kolor, pracę itp.

3. Rozmawiaj o rzeczach, które lubisz

Jeśli chcesz nawiązać rozmowę, możesz mówić o rzeczach, które lubisz. Jeśli coś Cię interesuje, możesz o tym porozmawiać. Można rozmawiać o miejscach, które się odwiedziło, filmach, które się oglądało, jedzeniu, które się jadło itd.

4. Zacznij rozmowę

Jeśli czujesz się znudzony, możesz zacząć rozmowę, zwłaszcza gdy jesteś w grupie ludzi. Jeśli nic nie wiesz o danej osobie, możesz powiedzieć: “Cześć, jestem tu nowy. Skąd jesteś?”.

5. Porozmawiaj o pogodzie

Jest to jeden z najczęstszych tematów rozmów, bo nie da się go uniknąć. Jeśli więc nie chcesz rozmawiać o pogodzie, możesz zapytać o prognozę pogody i spróbować nawiązać rozmowę.

6. Rozmowa o sporcie

Są pewne miejsca, w których można porozmawiać o sporcie. Możesz porozmawiać o meczu, w który grałeś, o drużynie, której kibicujesz, o miejscu, do którego poszedłeś obejrzeć mecz itd.

7. Rozmowa o rodzinie

Rozmawiając o rodzinie, można nawiązać rozmowę. Możesz rozmawiać o swoich rodzicach, rodzeństwie, dziadkach, członkach rodziny, zwierzętach domowych itd.