3 zasady, które powinien znać każdy student gramatyki chińskiej

Nauka chińskiego to dla mnie nie tylko hobby, ale i pasja. Kiedy byłem dzieckiem, chciałem się uczyć angielskiego i rosyjskiego, ale teraz zdałem sobie sprawę, że chiński jest najbardziej atrakcyjnym językiem.

Szczerze mówiąc, język chiński nie jest łatwy do nauczenia, ale jeśli będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad chińskiej gramatyki, to z łatwością się go nauczysz.

Zanim jednak przejdę do głównego punktu, pozwól, że przedstawię Ci kilka podstawowych słów na temat chińskiej gramatyki.

Wymowa jest pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, ucząc się języka chińskiego. Język chiński ma różną wymowę w zależności od dialektów, a także od regionu. Musisz więc nauczyć się wymowy regionalnej swojego nauczyciela, jak również wymowy dialektalnej swojego języka ojczystego.

Struktura zdań w języku chińskim różni się od angielskiej i opiera się na szyku wyrazów, ale jest on bardzo podobny do struktury zdań w języku hiszpańskim. Kiedy więc nauczysz się szyku wyrazów w zdaniu w języku chińskim, będziesz mógł z łatwością zrozumieć zdania angielskie.

Wreszcie, chiński system pisma różni się od systemu alfabetu łacińskiego i jest systemem logograficznym. W tym systemie każda litera reprezentuje znak, a znaki nie są zapisywane w ten sam sposób.

Wnioski:

Jak widać z powyższych punktów, język chiński jest bardzo trudny do nauczenia się i zrozumienia, ale przy odrobinie cierpliwości i ciężkiej pracy można się go łatwo nauczyć.