Jak poprawnie używać ‘Vos’ i ‘Usted’?

Istnieje wiele hiszpańskich słów, których trzeba się nauczyć, aby używać ich poprawnie. Można powiedzieć, że jednym z najbardziej skomplikowanych języków jest hiszpański, ale aby mówić w tym języku, trzeba znać wiele przydatnych hiszpańskich słów.

Te dwa słowa są najważniejsze spośród wszystkich innych hiszpańskich słów, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak poprawnie ich używać. Zobaczmy więc kilka przydatnych wskazówek, jak poprawnie używać tych słów.

Używaj ‘vos’ i ‘usted’ zamiast ‘tu’ i ‘tu’

Jak już mówiłem, ‘vos’ i ‘usted’ są najczęściej używanymi słowami w języku hiszpańskim i zastępują one odpowiednio ‘tu’ i ‘tú’. Tak więc, poprawną formą tych słów jest ‘usted’.

Tu” i “Tú” stosuje się, gdy rozmawia się ze starszą osobą lub z kimś, kto jest wyżej od nas.

Jeżeli rozmawiasz z młodym chłopcem lub dziewczyną, wtedy ‘vos’ i ‘usted’ są jedynymi możliwymi formami.

Nie używaj ‘Yo’ i ‘Nosotros’.

Jeśli chcesz zachować formalny ton, powinieneś unikać używania ‘yo’ i ‘nosotros’. Słów tych używa się w odniesieniu do młodych chłopców lub dziewcząt oraz do osób dorosłych. Poprawne formy tych słów to ‘tú’ i ‘usted’.

Vos i Usted stosuje się, gdy mówimy do osoby dorosłej, dziecka lub nastolatka.

Powyższe wskazówki pomogą Ci używać tych dwóch słów w poprawny sposób. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w nauce hiszpańskiego, musisz znać te dwa słowa.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak poprawnie używać ‘Vos’ i ‘Usted’ i na pewno pomoże Ci poprawnie mówić po hiszpańsku. Wiem, że nauka nowego języka jest naprawdę trudna, ale nie jest niemożliwe, aby osiągnąć w niej sukces. Wystarczy tylko stosować się do podanych wskazówek i starać się je regularnie ćwiczyć.