Jak sprawić, by nauka chińskiego była zabawą

Nauka chińskiego nie jest łatwym zadaniem dla dzieci. Tracą one zainteresowanie językiem, gdy uświadamiają sobie, że nie jest to gra, w którą miały się bawić.
Jeśli jednak będziesz pamiętać o tym, że nauka chińskiego może być zabawą, pomoże Ci to utrzymać zainteresowanie Twojego dziecka.
W tym artykule dzielę się z Tobą 10 najlepszymi sposobami na to, by nauka chińskiego była dla dzieci zabawą.

Naucz się nazw zwierząt po chińsku

Zwierzęta to najciekawszy temat do rozmów z dziećmi i jestem pewna, że możesz przeprowadzić z dzieckiem najbardziej interesującą i ciekawą rozmowę o zwierzętach, ucząc je nazw zwierząt po chińsku.
Na przykład, możesz nauczyć dziecko nazw zwierząt, przedstawiając mu różne zwierzęta i pokazując ich zdjęcia. Możesz uczynić tę czynność bardziej interesującą, prosząc dziecko, aby powiedziało, jak nazywają się zwierzęta, które widziało. Możesz uczynić to ćwiczenie jeszcze bardziej zabawnym, prosząc dziecko, aby narysowało zwierzęta, które widziało.

Poznaj kolory nieba

Wraz ze zmianą pogody zmieniają się także kolory nieba. Warto więc poprosić dziecko, aby nauczyło się różnych kolorów nieba.
Pomoże Ci to rozmawiać z dzieckiem o kolorach nieba, a jednocześnie dziecko nauczy się kolorów nieba.

Nauka liczb

Chińczycy używają systemu liczbowego do liczenia pieniędzy. Jest to więc najczęstsza rzecz, o której będziesz rozmawiać ze swoim dzieckiem. W rezultacie dziecko nauczy się liczyć pieniądze, a także pozna liczby.
Dziecko można nauczyć liczyć, przedstawiając mu różne rodzaje monet.
Możesz pokazać dziecku obrazek przedstawiający ilość posiadanych przez Ciebie pieniędzy i poprosić je, aby powiedziało, ile masz monet.
Jeśli Twoje dziecko ma smartfon, możesz przygotować grę, w której będziecie grać w quiz, a pytania będą dotyczyły pieniędzy.

Ucz się dźwięków

Dzieci bardzo interesują się dźwiękami i muzyką. Możesz więc nauczyć dziecko różnych rodzajów dźwięków, pokazując mu różne instrumenty muzyczne.
Możesz uczynić to zajęcie bardziej interesującym, jeśli zapoznasz dziecko z różnymi instrumentami i pokażesz mu dźwięki, które wydają.
Podsumowanie:
Powyższe wskazówki to najlepsze sposoby na to, by nauka chińskiego była dla dzieci zabawą. Możesz wykorzystać te wskazówki, aby nauczyć swoje dzieci o zwierzętach, kolorach i liczbach.
Jak uczyć się chińskiego: 10 najlepszych sposobów na to, by nauka chińskiego była dla dzieci zabawą