6 szybkich sposobów na poprawienie znajomości języka portugalskiego w piśmie

Portugalski jest językiem urzędowym w Brazylii. Posługują się nim także mieszkańcy Portugalii i Wysp Zielonego Przylądka. Nauka języka portugalskiego jest więc ważna, ponieważ pomaga nawiązać kontakt z mieszkańcami innych krajów.

Jest kilka powodów, dla których warto uczyć się języka portugalskiego. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że Portugalczycy są najbardziej wykształconymi ludźmi na świecie. Mają wysoki poziom wykształcenia. Potrafią pisać, mówić, czytać i rozumieć język.

Są również znani z gościnności. Dlatego podróżując do któregoś z portugalskich miast, można się przekonać, że każdy chętnie przyjmie gościa i poczęstuje filiżanką kawy. Tak więc bycie turystą w portugalskich miejscowościach jest wspaniałym doświadczeniem.

Oto kilka szybkich i skutecznych wskazówek, które pomogą Ci poprawić znajomość języka portugalskiego w mowie i piśmie.

Zrozumienie zasad

Przede wszystkim należy zrozumieć, że Portugalczycy używają czasownika “być” w formie przeczącej. Należy więc rozumieć strukturę gramatyczną języka portugalskiego.

Używaj koniugacji

W języku portugalskim jest ponad tysiąc słów i aby uniknąć błędów gramatycznych, należy znać koniugację czasowników. Na przykład, jeżeli piszesz zdanie w formie przeczącej, musisz zmienić czasownik na jego formę przeczącą.

Trzymaj zdania krótkie

Portugalczycy docenią krótkie zdania w porównaniu z długimi. Musisz wiedzieć, że Portugalczycy mają bardzo krótki czas na skupienie uwagi.

Używanie skrótów

W porównaniu z językiem angielskim, w języku portugalskim w zdaniach używa się wielu skrótów. Należy zrozumieć ten fakt i unikać błędów.

Nie zapominaj o znakach interpunkcyjnych

Znaki interpunkcyjne są bardzo ważne dla poprawnego wymawiania zdań. Musisz pamiętać, że w języku portugalskim jest ich ponad sto.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobało ci się 6 szybkich wskazówek, jak poprawić swój pisany język portugalski. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, możesz zastosować się do tych wskazówek i uzyskać dobry wynik na egzaminie z języka portugalskiego.