Jaka jest różnica między 诸多名字 (gramatyką chińską) a 语法 (gramatyką chińską)?

Czy znasz zasady chińskiej gramatyki? Jest to jeden z najważniejszych elementów języka chińskiego. Istnieją różne rodzaje chińskiej gramatyki, w tym wymowa, słownictwo, koniugacja czasowników, chińskie znaki itd. Poniżej omówimy różnice między 诸多名字 (gramatyką chińską) a 语法 (gramatyką chińską).

Jaka jest różnica między 诸多名字 (Gramatyka chińska) a 语法 (Gramatyka chińska)?

Nie ma dokładnej definicji, która rozróżniałaby te dwa terminy. Jednak większość ludzi uważa, że 诸多名字 (gramatyka chińska) obejmuje chińskie znaki i gramatykę, podczas gdy 语法 (gramatyka chińska) odnosi się do zasad języka mówionego.

Oba te terminy dotyczą tego samego zagadnienia, jakim jest język chiński. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach gramatyki chińskiej, możesz przeczytać artykuł napisany przez ekspertów. Przyjrzyjmy się różnicom.

Chińskie znaki

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o 诸多名字 (gramatyce chińskiej), jest to, że zawiera ona chińskie znaki. 诸多名字 (Gramatyka chińska) zawiera chińskie znaki, gramatykę i słownictwo. Wszystkie chińskie znaki są jednym z ważnych elementów języka chińskiego. Jeśli nie zna się chińskich znaków, trudno jest uczyć się tego języka.

Znaki zapisywane są w różnych formach, takich jak pinyin, Wade-Giles itp. Znaki są bardzo ważne w języku chińskim, ponieważ za ich pomocą zapisuje się chińskie zdania.

Gramatyka

Jeśli zastanawiasz się nad 语法 (chińską gramatyką), to jest ona używana głównie w formie pisemnej. 语法 (Gramatyka Chińska) jest również znana jako zasady języka mówionego. Jeśli chcesz nauczyć się gramatyki, musisz rozumieć język mówiony.

Na przykład osoby, które mówią po mandaryńsku, znają chińską gramatykę. W przypadku pisanego języka chińskiego można znaleźć różne rodzaje gramatyki. Oto niektóre z przykładów:

Język pisany

Język mówiony

Liczebniki

Wymowa

Znaki chińskie

Wymowa

Wymowa jest używana głównie w formie mówionej, ale istnieją pewne różnice w wymowie w formie pisanej. Jeżeli chcesz nauczyć się wymowy, warto poznać różnice między 诸多名字 (gramatyka chińska) a 语法 (gramatyka chińska).