Błędy gramatyczne popełniane przez osoby uczące się języka angielskiego

Jeśli jesteś uczniem i uczysz się angielskiego jako drugiego języka, z pewnością zauważyłeś pewne błędy gramatyczne. Oto 10 najczęstszych błędów gramatycznych, które mogłeś popełnić.

Poniżej znajduje się lista 10 najczęstszych błędów gramatycznych, które mogłeś popełnić.

1. “I” jest przysłówkiem.

Kiedy używasz spójnika “i” na końcu zdania, używasz go jako przysłówka. Najlepszym przykładem jest: “Słońce jest gorące, a trawa jest zielona”. Nie można użyć spójnika “i” po spójniku, co oznacza, że można go użyć tylko na końcu zdania. Jeśli nie jesteś pewien, czy użyłeś “and” poprawnie, pomoże Ci sprawdzenie, czy “and” nie występuje po spójniku.

2. Przed rzeczownikiem w liczbie pojedynczej powinieneś użyć “the” zamiast “a”.

Rzeczowniki w liczbie pojedynczej zazwyczaj nie są pisane wielką literą, a rzeczowniki w liczbie mnogiej zazwyczaj pisane są wielką literą. Kiedy odnosisz się do rzeczownika w liczbie pojedynczej, powinieneś użyć “the” zamiast “a”. “Słońce jest najgorętszą rzeczą na niebie”. “Kupił taką samą sukienkę jak ta, którą miał na sobie w swoje urodziny”.

3. Nie powinieneś używać “it” jako przedmiotu.

Nie powinieneś używać “it” jako obiektu. “It” jest zaimkiem i “it” nie może być użyte jako obiekt. “It’s a red car.” “It’s a book.”

4. Nie należy używać “że”, aby wydłużyć zdanie.

Jeśli chcesz wydłużyć zdanie, możesz użyć słowa “which”. “Which is my favourite book?” “To jest najlepsza rzecz.”

5. Powinieneś używać “who” zamiast “whom”.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie zazwyczaj używają “kogo” zamiast “kogo”. “Kim jesteś?” “Kim on jest?”. Jednak w niektórych przypadkach trzeba użyć “kto”. “Kto jest najbardziej znaną osobą?”. “Kim ona jest?”.

6. Nie należy używać “że”, aby wydłużyć zdanie.

Jeśli chcesz wydłużyć zdanie, możesz użyć słowa “which”. “Która książka jest moją ulubioną?” “Która rzecz jest najlepsza?”.

7. Nie powinieneś używać “to”, gdy opisujesz sytuację.

Jeśli opisujesz sytuację, powinieneś użyć “in”, “on” lub “at”. “Lubię, gdy pogoda jest słoneczna.” “Poszła na plażę.