Gdzie uczyć się angielskiego online?

Jeśli zastanawiasz się, czy zgłębiając angielski online jesteś w stanie regularnie czynić postępy w nauce, musisz wiedzieć, że ta forma nauki jest dobra dla każdego. Trzeba jednak umieć dopasować do własnego charakteru i oczekiwań sposób, w jaki będziesz zdobywać wiedzę. Sprawdź, jakie są najbardziej popularne metody nauki angielskiego online.

Lektorat online – tu nauczyciel sprawdzi twoje postępy

Dzisiejsze możliwości techniczne sprzętu komputerowego i przepustowość internetu pozwalają na odbywanie zajęć online, które co do formuły niczym nie różnią się od zajęć stacjonarnych. Takie lekcje mają formę spotkań w grupie lub indywidualnie z nauczycielem, który prowadzi lektorat tak, jak w salce. Jeśli uczniów jest więcej, mogą konwersować nie tylko z nauczycielem, ale także między sobą.

Aplikacje na smartfon

Smartfonowe aplikacje to doskonały sposób przede wszystkim na naukę gramatyki oraz zwiększanie zasobu słownictwa, choć trzeba przyznać, że coraz więcej jest dostępnych na rynku apek, które wykorzystując sztuczną inteligencję, mogą nawet prowadzić proste rozmowy z uczniem.

Ta forma nauki ma ogromną zaletę – jest dostępna niemal zawsze i wszędzie. Możesz uczyć się angielskiego podczas jazdy tramwajem czy autobusem, czekając na przystanku czy siedząc w poczekalni u lekarza.

Podcasty i filmiki

Podcasty to doskonałe rozwiązanie dla zmotoryzowanych. Prowadząc samochód z oczywistych przyczyn nie możesz rozwiązywać zadań poruszających gramatyczne zawiłości czy wpisywać odpowiedzi za pomocą klawiatury. Możesz jednak swobodnie słuchać, doskonaląc tę umiejętność tym szybciej i lepiej, im dłużej podróżujesz autem do pracy, czy z pracy. Dostępne w sieci podcasty mogą być darmowe oraz odpłatne. Poruszają różną tematykę i znaleźć można dobre nagrania zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczniów.

Podobnie jak podcasty działają filmy – wielu z nich można po prostu słuchać wyłączając wizję, ale niektóre warto także oglądać. Pomysłowi lektorzy stosują różne metody, które pomagają np. zapamiętać pisownię używanych w tekście mówionym słów.