Jak sprawić, by Twoja angielska gramatyka była perfekcyjna?

Gramatyka angielska jest ważną umiejętnością, którą każdy uczeń powinien opanować w szkole, na studiach, a także w późniejszych latach swojego życia. Znaczenie tej umiejętności językowej wzrasta z dnia na dzień, dlatego też przedstawiliśmy kilka najlepszych błędów gramatycznych popełnianych przez uczniów.

Uczniowie, którzy są dobrzy w pisaniu, mogą pisać dobrze, ale uczniowie, którzy nie znają poprawnej gramatyki swojego języka, będą się czuli źle. Nie będą w stanie wyrazić się poprawnie i sprawią, że ich odbiorcy poczują się zirytowani i zakłopotani.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka łatwych i prostych sposobów, których można przestrzegać, aby upewnić się, że gramatyka jest doskonała.

Przestań używać “ty” i “twój

Jeśli jesteś nastolatkiem, być może często używasz słów “ty” i “twój”. Jest to naprawdę irytujące, ponieważ jeśli użyjesz właściwego zaimka, będziesz brzmiał staro, a jeśli nadal będziesz używał niewłaściwego zaimka, będziesz brzmiał niegrzecznie i nieprofesjonalnie.

Nie musisz używać słowa “ty” lub “twój”, ponieważ jeśli mówisz o sobie, powinieneś użyć “twój”, a jeśli mówisz o kimś innym, możesz użyć “jego/jej”.

Stosuj właściwą interpunkcję

Jeśli piszesz wypracowanie, a nauczyciel je ocenia, nie musisz używać średników, przecinków, kropek, znaków zapytania, wykrzykników itp. Stosuj właściwą interpunkcję i nie używaj jej w niewłaściwych miejscach.

Stosuj poprawną pisownię

Bardzo ważne jest poznanie podstawowych zasad pisowni i stosowanie ich w swoich pracach. Jeśli nie znasz zasad ortografii, powinieneś się ich nauczyć. Kiedy czytasz gazetę lub książkę, zawsze staraj się sprawdzać pisownię wyrazów.

Używaj krótkich zdań

Używanie długich zdań jest w porządku, ale kiedy piszesz list do przyjaciela, lepiej jest używać prostych zdań niż długich. Dzięki temu list będzie bardziej interesujący, a odbiorcy lepiej Cię zrozumieją.

Nie używaj zbyt bogatego słownictwa

Nie powinieneś nigdy używać dużych i wielkich słów, ponieważ ich wymówienie zajmie Ci dużo czasu. Lepiej jest więc używać małych słów i stosować poprawną pisownię.

Wnioski:

Jeśli uczysz się angielskiego i chcesz go opanować do perfekcji, zastosuj się do podanych wskazówek. Jeśli nie jesteś absolwentem anglistyki lub nie interesujesz się nią, powinieneś nauczyć się tylko gramatyki, a resztę zostawić sobie na później. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w opanowaniu gramatyki języka angielskiego do perfekcji.